KALENDÁŘ AKCÍ > ÚVODNÍ STRÁNKA

Růžičkova Metoda 3T®

Akreditace MŠMT,  číslo akreditace : 21 190/2013-1-569

Určeno:      pro žáky, studenty, dospělé, rodiče s dětmi
Zaměření kurzů:
 • Metody efektivního učení, rozvoje paměti, soustředění a fantazie.
 • Naučíte se 5 paměťových technik a jejich praktické využití.
 • Kurz je určen pro žáky a studenty všech typů škol, vč. studujících při zaměstnání.
 • Kurzy jsou ideální pro rodiny s dětmi (od 10 let).
 • Rodiče mohou tyto techniky využit pro zlepšení paměti a pomoci dětem, jak techniky používat v procesu učení.
 • Každý získá návod, jak pracovat doma a metodu dále rozvíjet.
Nejbližší kurzy v roce 2018  

Místo konání 

EFEKTIVNÍ UČENÍ A ROZVOJ PAMĚT I.                                 Přihlásit

 • sobota 17. února 2018    v.s. 20180217

 

Časová dotace,
organizace kurzů:
 • Jednodenní  9:00 – 17:00  (12:00 – 13:00 přestávka na oběd)
 • Na kurzu obdržíte pracovní materiály. 
 • Vezměte si s sebou pouze psací potřeby a případně si připravte vlastní příklady k řešení.
Občerstvení: V místě kurzu lze zakoupit kávu, čaj, nápoj. Oběd si organizují účastníci individuálně.
Cena kurzu,
jak uhradit kurzovné:
 • dospělý             1 300 Kč
 • student              1 000 Kč  (doklad o studiu)

 • rodina:               900 Kč / osoba – min. 1 rodič + dítě do 18 let,

 • Opakující:  50% sleva
 • Kurzovné uhraďte na č.ú.fi. Prostar: 35-7621260237/0100  
 • Variabilní symbol – vzor uveden výše.                           
 • Po tel. domluvě lze kurzovné uhradit před začátkem kurzu.
Jak se přihlásit
na kurzy
Přihláška na kurz   (preferujeme) udejte telefon a mailovou adresu !

nebo na telefonu: 775 729 600, 

                          461 753 148

e-mail: info@prostar-sro.cz
nebo přímo v kanceláři fi. ProStar – Polička, Družstevní 970

Kurz je veden interaktivním, tréninkovým způsobem – 10 % teorie a 90 % praktických cvičení.

Obsah kurzu Efektivní učení a rozvoj paměti I.

9:00 – 12:00 První část kurzu je věnována rychlému „nastartování“ paměťových schopností.

 • sznámení účastníků, krátký úvod do tématu, ověřovací test. 
 • Metoda MEMO STORY (Paměťový příběh) Touto technikou si "bleskově" a přitom kvalitně zapamatujete desítky názvů, jmen, výrazů. Využitelnost najdete ve většině předmětů. Např. v literatuře se pomocí této techniky naučíte pohodově a rychle stovky názvů děl od desítek autorů.
 • Asociační technika I. technika razantně rozvíjí paměť a kreativní myšlení. Zapamatovat si  nejsložitější výrazy, cizí pojmy nebo složené názvy bude pro vás po kurzu zábava.

12:00 – 13:00 přestávka na oběd dle domluvy s účastníky

13:00 – 17:00

 • Metoda Loci – 4 techniky, které se využívají pro snadné učení. Rychlá, snadná a velmi efektivní metoda, která je velmi oblíbená u žáků všech typů škol.
 • Asociační technika II. - úvod do snadného učení slovíček z cizího jazyka.
 • Jak si pamatovat čísla  Jednoduchá metoda, která vám pomůže snadno si zapamatovat letopočty, číselné údaje a pod.
 • Praktická cvičení – příklady a návody ori praktické využití při učení

Názory a zkušenosti absolventů kurzů Efektivní učení a rozvoj paměti

Na kurzu jsem byla před 5 lety. Díky tomu se učím méně a učení mi netrvá tak dlouho. Není to jen o učení, ale i o radách do života. Vyplatilo se kurz absolvovat, byl velkým přínosem.

Pavla Špačková, student, 23 let

Pocit z kurzu, který jsem absolvovala, před několika lety, mám výborný! Jak ze základního, tak z kurzu pro pokročilé. Myslím, že je to skvělá metoda, jak se naučit učit. Hodně mi to dnes pomáhá při studiu na VŠ.

Zuzana Vykydalová, studentka VŠ

Studuji pedagogiku a na kurzu jsem byla ve 3. roč. Gymnázia. Na kurzu jsem se naučila mnoho praktických věcí, bavilo mě to a byla tam i zábava. Postupně jsem některé techniky zabudovala do učení a to mi ve škole moc pomáhá. Doporučuji.

Iva Kalášková, student Ped. fakulta

Vše z kurzu mi pomáhá při učení již 7 let. Opakovala jsem ho 2x a dnes techniky používám, aniž bych si to uvědomovala, prostě automaticky. Prakticky v každém předmětu. Od mala musím učení věnovat více času, normálně mi to leze do hlavy pomalu. Používám nejenom techniky na učení, ale také na psychickou přípravu. Nejsem super student, ale vím, že s touto výbavou mohu zvládnout i náročnou VŠ a na to se moc těším. Díky. 2011

SUPER. Na veterinu jsem se dostala celkem snadno a díky technikám na slovíčka, kterou jsem se naučila na kurzu, zvládám anatomii a latinu snadno. Zkoušky proto zvládám v klidu. Studenti v ročníku se ptají, jak to dělám, že mi to tak jde a že jsem v klidu. Doporučuji projít kurz a začít aplikovat do učení. 2012 

Veronika Martušinová, student Veterinární fakulty Brno, 2012

Před 5 lety jsem studoval večerní průmyslovku a měl jsem před sebou maturitu. Noční můrou byla literatura, stovky cizích jmen a názvů. Obrovský stres, že to při mé náročné práci obchoďáka nezvládnu. A tak jsem šel na kurz Efektivní učení, jen tak, třeba něco objevím. Po jediném dni se mé obavy rozplynuly. Tak jednoduše a hlavně bez stresu, pouze s technikou a trochou lepší organizace jsem udělal maturitu s výborným výsledkem. Potom šla na kurz celá rodina, Dětem na škole učení nedělá problém, celá rodina se dále vzdělává. Mohu jen vřele doporučit.

Miroslav Bureš, TOP manažer

Kurz byl pro mě velkým přínosem. Mám lepší paměť, dobře se mi učí. Hodně mi to pomohlo při učení slovíček a zlepšilo se mi celkově chápání. Dobré.

Lenka Burešová, student VŠ

Jsem ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Myslela jsem, že to bude dřina rozhýbat mozkové závity, ale ono to šlo celkem lehce a vyplatilo se to. Byl to velmi příjemně strávený čas. Děkuji za celou rodinu.

Jana Burešová, obchodní zástupce, 42 let

První kurz jsem absolvovala před 5ti roky. Byla jsem 2x na kurzu s rodiči a po druhé jsem si myslela, že už nic nového neobjevím. Ale opak byl pravdou. Při opakování mi došla spousta nových momentů. Je to již 5 let a díky „pouhým“ několika jednoduchým a výborným technikám, které každodenně používám, jsem byla na SŠ „hvězda“. Spolužáci se mě ptali, jak to dělám, že vždy umím. Je to jednoduché. Prostě se to naučte a pak používejte. Pomohlo mi to také v angličtině, tak, že jsem perfektně zvládla krátkodobý pobyt v USA. Dnes mi pomáhají tyto techniky v dalším studiu. Jsem velkou propagátorkou této metody a mohu ji jen vřele doporučit.

Blanka Trčková, studentka VŠ

Je to pro mě nová metoda, jak se připravovat ke studiu, kterou hodlám nadále užívat a vylepšovat. Umožňuje mi to víc na sobě pracovat.

Michal Bajer, OSVČ, technik 34 let

Tuto metodu jsem objevila, když jsem před 5ti lety studovala bakalářský obor a měla jsem se učit stovky latinských názvů. Před tím jsem si nedokázala představit, že to zvládnu a byla jsem rozhodnutá školu ukončit. Běhen jediného dne mi lektor pan Růžička ukázal, jak jednoduše a bez nervů mohu zvládnout všechny ty složité názvy. Pro mě bylo obrovským překvapením, že v této metodě to funguje tak, že čím je název delší a složitější, tím je snadněji zapamatovatelný. Dnes je to již 5 let, zvládla jsem Bc i Mgr. a učím na té škole, kterou jsem chtěla opustit. Občas studentům ukazuji kouzla s pamětí. Za kurz moc děkuji a doporučuji.

Mgr. Věra Šibravová

Myslím, takový kurz by měli absolvovat kromě žáků hlavně učitelé. Je to zajímavé a jen jsem se opět ubezpečila, že hledám v životě složitosti a všechno je vlastně úplně jednoduché. Tohle je podaná ruka a teď se záleží na každém, co s tím udělá. Díky.

Dana Ehrenbergerová, Polička, úřednice 45 let

Z tohoto „učení“ jsem měla pocit, jako bych se doslovně neučila, ale učivo „tvořila“.

Petra Němcová, student VOŠ

Bylo to SUPER.!!

Daniel Němec, student 1. roč. SŠ

Velice zajímavé, něco, co může mě i jiným lidem změnit život.

Iva Němcová, terapeut, 42 let

Před tím, než jsem objevil tento kurz Efektivního učení jsme se s manželkou zúčastnili kurzu Superpamatování s Alfou. Bylo to dlouhé, za velké peníze a taky to bylo spíše zklamání. Po přihlášení na tento kurz jsem upozornil lektora, že pokud to bude zase špatné, po hodině odjíždím. Nikam jsem neodjel, strávil jsem na kurzu dva dny. Již po dvou hodinách jsem konstatoval, že tak rychle a srozumitelně mě ještě nikdo nenaučil, jak si perfektně pamatovat (a bez Alfy). Jsou to již 4 roky, metodu používám v běžném životě, ale hlavně je ze mě mistr v učení se slovíček v angličtině. Ani moje učitelka na kurzu neví, jaké používám kouzlo. Mohu jen doporučit.

Ing. Pavel Chroust, ekonom, státní správa

Po kurzu jsem velmi spokojená. Předměty, které pro byly před tím nudné (alespoň pro mě), jako je dějepis, mohou být celkem zábavné a jednoduché. Naučila jsem se pracovat s čísly zapojuji více svoji fantazii. Velmi mě baví sloh a vymýšlení příběh, takže se technikami bavím. Jsem velmi ráda, že jsem se pro tento kurz rozhodla

Martina Bartáková, žák 9. třídy ZŠ

Kurz byl nad moje očekávání. Přednes super a zbytek budu muset sama :-)

Kateřina Urbánková, OSVČ, 27 let

Kurz mi jistě může přinést nevídané možnosti, co týče paměti, ale trénink je v tomto případě velmi důležitý (zajímavá možnost naučit se znaky morseovky za 15 minut)

Lukáš Novotný, student 4. roč. SŠ

Kurz se mi velmi líbil a byl jsem překvapen, kolik může má paměť zvládnout. Techniky, které jsem se učil jsem zvládl na výbornou a věřím, že mi pomohou při učení do školy

Petr Možný, žák 9. třídy

Kurz se mi moc líbil, určitě splnil má očekávání. Přiznám se, že byl na mě dost náročný, ale to mou hlavou. Mám dost velkou motivaci na to, abych se jednotlivé techniky zavedla do svého života (výsledky dám vědět) Díky za to, co pro děti a dospělé děláte.

Jana Kuchaříková, účetní, 41 let

Zajímavý, přínosný a podněcující kurz. Lektorské dovednosti a průběh kurzu velmi dobré. Děkuji za možnost absolvovat tento seminář. Velice obohacující a cenné informace!

Jana Zetková, učitelka v MŠ, 37 let

Děkuji za rozhýbání zarezlých mozkových závitů.

Hana Tomášková, vychovatelka DM, 54 let.

NAHORU > KALENDÁŘ AKCÍ > ÚVODNÍ STRÁNKA

Foto z kurzu efektivní učení a rozvoj paměti I

 IMG_20151121_155818IMG_20151121_155829  IMG_20151121_172200IMG_20151121_172245 

 

P4050006  P4050008

PA090003 P1130357

 

 


Přihláška na kurz